Listopad 2017

Hirsutismus II

23. listopadu 2017 v 18:07 | Jiana
Po delší době píši o mém pokroku s tímto problémem, který mě doprovází celým dosavadním životem.
Podle vyšetření krve mám normální hladinu hormonu, ale podle doktorky to může srovnávat má antikoncepce, kterou beru už 2,5 roku. Stále jsem měla naději, že mi pomohou a ten problém vyřeší.

Druhé vyšetření na kterém jsem byla, dopadlo dobře. Byla jsem na ultrazvuku vaječníků pro idenfikaci PCO, který se nenašel a ze dveří jsem odešla s tím, že mám přecilivělou kůži na testosteron a nedá se s tím nic dělat.
Ale dnes jsem si všimla, že mi chloupky na prsou začali bělat a zdají se být kratší, ale po straně k podpažím, tam stále jsou tmavé chloupky.

Stále není jisté co mi vlastně je, protože mě čeká poslední vyšetření a to, últrazvuk nadledvinek.

život s hirsutismem

8. listopadu 2017 v 16:07 | Jiana
rozhodla jsem se začít psát o průběhu mé léčby "hirsutismu"
Od mala trpím hirsutismem, momentálně mi je 17 let a před dvouma měsícema jsem se rozhodla s tím něco dělat.

Začnu úplně od začátku, když jsem se narodila, byla jsem opravdu chlupatá jako opička, ale postupem času většina odpadala, ale né všechno. zůstal mi knírek, husté obočí, které nebylo tak tmavé, po čase jsi má maminka všimla, že mám chloupky i na rukou, na zádech na břiše i na zadečku, jen na vrchní čášti od zad. Vše bylo prý hnědé ale postupem času mi chloupky i obočí ztmavlo a mám je černé, navíc jsem opravdu pravá tmavovláska s hnědýma očima.

Teď trpím hodně, příjdu jsi nenormální a když jsem seděla u doktorky na kontrolu jsem zašla na záchod a podívala se do zrcadla a v tu chvilku jsem si uvědomila, že nejsem normální dívka, ale připadala jsem si jako zrůda. Od krku až k zadku po páteři mám šílené chlupy vcelku dlouhé na břiše mám chloupky, které se tradují až k prsům a trochu nad. Rozhodla jsem se jasně.. chci se toho zbavit, zašla jsem na kožní.. kde mi řekli, že se to léči vysokohormonální antikoncepcí a objedala mě na vyšetření na endokrinologii, tam mně odebrali krev a poslal mě na různá vyšetření.

Zatím čekám na výsledky a doufám, že to půjde nějak řešit na laser opravdu nemám a nepříjde mi to normální na celé tělo, pokuď za to mohou hormony.