Mé zkušenosti

10. května 2017 v 18:05 | JIana
Ten to článek chci věnovat jednomu určitému plemenu a tím je střední plemeno, ale za to opravdu inteligentní, čilé a velice přátelské. Border kolie. Jedná se o plemeno vyšlechtěné v Anglii s vynikajícím původem do všech sportů, původně se díky své inteligenci toto plemeno používalo jako pastevečtí psi.

Border kolie je mé nejoblíbenější plemeno, díky svému lehkému a čilému vzhledu s výrazem přátelského psa s všestraným využitím. Toto plemeno se většinou učí věcěm rychleji než ostatní psi, ale to je individuální. Jednoznačné je, že toto plemeno je využíváno i do Agilit a to ve velkém rozsahu.

Moje zkušenosti s tím to plemenem. Jakožto se zabývám výcvikem těch to psů a plánuji do budoucna založit vlastní chov s genetickým potenciálem v obratnosti a rychlosti. Už za sebou mám pár úspěšných výcviků těch to psů, mohu řící, že tohle jsou podlé mého nejlepší psi do toho sportu a né jen do toho, jako jsou agility, ale i do jiných. Border kolie jsou schopné se naučit i cirkusovým kouskům a to vcelku velmi snadno. S jednou fenkou jsem cvičila překážky už ve větším stupni zatížení přibližně 1 m na déllku, ale i šířku, bez okolností a profilů, skákala jak mohla, dokázala vždy ze sebe dostat co mohla aniž by ztrácela dech.

Border kolie se řadí mezi ovčácká plemena a je také proto využívána, přesně tak jako každý druh ovčáka.
Jelikož Border kolie většinou není agresivní, pokuď není frustrovaná nebo špatně vychované.
Obecně Border kolie je skvělá do rodiny a k dětem.
Ale pravidlem je, že Border kolie a celkově ovčáci potřebuji dostatek pohybu, aby nebyli frustrovaní.
Výsledek obrázku pro border kolie
Výsledek obrázku pro border kolie
Výsledek obrázku pro border kolie
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama