časová období štěněte

8. května 2017 v 20:07 | Jiana
Jak já vychovávám štěně, či mladé psi bez výcviku.

První období, hned co jsi štěně pořídíte je důležité ho socializovat, takzvaně naučit ho domácím pravidlům, což je kam chodit čůrat, jak se chovat k ostatních zvířatům a jak se chovat k ostatním členům rodiny!
Velké upozornění!! Štěněti by mělo zůstat celý týden stejná strava jako u předešlého majitele!!
Jelikož štěně je ve stresu a není zvyklé na jinou stravu, byla by to absolutní hovadina a štěněti by se jenom přihoršilo

Až jsi štěně zvykne postupně učíme štěně na jméno.. jméno by mělo být krátké a jednoduché :)
Výsledek obrázku pro štěně

Druhé období (půl měsíce až měsíc po pořízení pejska) , jedná se o dobu, kdy štěně poznává a je schopno naučit se více věcem, než později! Tehdy je dobré začít s účením povelů, jako je "k noze", sedni, zůstaň..
Moje doporučení.. lepší je prvně štěně naučit povelům a až poté učit na vodítko. Popravdě není kam spěchat, štěně je dospělé až v 1 roce a až tehdy může začít cvičit určitý sport! jako jsou agility atd.. dříve ne!
Proč? Jelikož štěně do 1 roku roste, vyvijí se mu kosti a svalová hmota.. byla by to na něj strašná zátěž a mohlo by mu to požkodit šlachy, kosti, chrupavky!

Třetí období (3-4 měsíc) jedná se o období, kdy štěně je plně schopné se učit na vodítko a umí základní povely, bez kterých se neobejde, jestli chcete, aby se z vaše miláčka, stal dokonalý společník a vycházky by byly jako ráj, tak postupuj te přesně podobně!
Pamatuj te jsi, že nikdy nic neuspěcháte!
Vodítko by mělo být na více oček a lehké s menší karabínou.. jsem zastánce normálních vodítek a nesnáším ty na natahování.. absolutní hovadina!

Obojek musí být silný kožený, nebo jiný, ale ne řetězový.. aspoň podle mých zkušeností ne.. maximálně psa škrtíte a vytváříte v něm negativum a to nechcete přece.
Pokuď pes tahá stačí obojek a postroj a propojit to s vodítkem.. pes nemůže tolik tahat, páč mu to ani nepůjde :)

Poslední období (1 rok) je sportovní období.. pes je plně schopen začít tvrdě trénovat a stát se dokonalým sportovním, nebo rekreačním pejskem, který je oddaný svému pánovi :)

O výcviku budu psát nadále články.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama